category_name: 
tag: alex

Posts Tagged ‘Alex’

Taraftar Alex’in evinde

Tuesday, October 2nd, 2012

Fenerbahçe taraftarı sarı lacivertli kulüp ile sözleşmesini sonlandıran Alex de Souza’ya destek verdi.

Fenerbahçeli taraftarlar, sarı-lacivertli ekiple yollarını ayıran Alex de Souza’nın evinin önünde toplanarak, Brezilyalı futbolcuya destek verdiler.Alex’in sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedilerek sarı-lacivertli takımdan ayrıldığının açıklanmasının ardından büyük üzüntü yaşayan taraftarlar, Brezilyalı futbolcuya olan sevgilerini dile getirmek için Acarkent’teki evinin önünde toplandılar.

Sarı-lacivertli formayı giydiği dönemdeki başarılarıyla gönüllerinde taht kuran Alex için meşaleler yakıp tezahüratlar yapan taraftarlar, uzun süre evin önünde bekledi.Eşi ve çocuklarıyla evinin penceresine çıkan Brezilyalı futbolcu, taraftarların sevgi gösterilerine karşılık verdi. Taraftarlara seslenen Alex, ”Her şey için teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı. Alex ve ailesi, taraftarların sevgi gösterileri karşısında duygulu anlar yaşadı.

Alex, çocuklarıyla evinin kapısının önüne çıkarak, taraftarların yanına da gitti.
Mynet

Mathematical Parrot Reveals His Genius With Posthumous Paper

Tuesday, February 21st, 2012
no pic yet.

ananyo writes “Even in death, the world’s most accomplished parrot continues to amaze. The final experiments involving Alex – a grey parrot trained to count objects – have just been published (abstract). They show that Alex could accurately add together Arabic numerals to a sum of eight, and correctly add three small sets of objects, putting his mathematical abilities on par with (and maybe beyond) those of chimpanzees and other non-human primates.”

Read more of this story at Slashdot.Read the whole story on Slashdot


Featuring YD Feedwordpress Content Filter Plugin